Festimi me duar si shqiponjë është bërë një mani në rrjetet sociale dhe në përgjithësi në këtë Botëror
Nuk janë vetëm shqiptarët që festojnë në këtë formë, por edhe shumë personalitete të huaja

I fundit që e ka bërë këtë gjë është ish presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç.

Ai është paraqitur në një foto me gazetaren Milica Jovanoviç derisa foto i është bërë retweet, kryetarit të Tiranës, Erion Veliaj në një status të tij që fliste për këtë gjë.

Artikulli paraprakAlarm fals për bombë në Rusi, terrorizohet Rostovi
Artikulli tjetërNë Shkup për 24 orë policia ka shqiptuar 100 gjoba