Edhe një person në Kosovë ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë.

QKUK me anë të një komunikate për media, ka bërë të ditur se një person nga Ferizaji, pas një arresti kardiak, ka ndërruar jetë.

Të njëjti më pas i janë bërë analizat, nga ku ka rezultuar se i njëjti kishte pasur koronavirus.

“I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në Ferizaj, ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe i njëtji për shkak të arrestit kardiak, përkundër angazhimit maksimal nga stafi mjekësor i Klinikës Emergjente, ai nuk ka arritur të mbijetoi. I njëjti ka rezultuar pozitiv në Covid-19 pas testimit, post mortum”, është thënë në komunikatë.