“Veprimtarët e kulturës protagonistë në ditën e katërt të aksionit për mbjelljen e drunjve të blirit në Çair

Në rradhë pas sportistëve, aksionit të Komunës së Çairit për gjelbërim masiv përmes mbjelljes së drunjve të blirit iu bashkangjitën edhe veprimtarë të njohur të botës së kulturës në komunën tonë.

Udhëheqësia e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve “Ibe Palikuqi” dhe drejtoresha e Galerisë Nacionale të Maqedonisë së Veriut znj. Dita Starova përcollën mesazhin e fuqishëm për përkujdes më të madh ndaj ambientit jetësor.” – thotë Ganiu.

Veprimtarët e kulturës pjesëmarrës në ditën e katërt të aksionit për mbjelljen e drunjve të blirit në ÇairPas…

Publiée par Visar Ganiu – Faqja zyrtare sur Lundi 4 novembre 2019

Artikulli paraprakNdotja e ajrit kontribuon në 3,000 vdekje të parakohshme në vit
Artikulli tjetërGenc Prelvukaj paralajmëron një projekt të ri muzikor