47-vjeçari Ardian Kallmi është gjetur i vetëvarur mesditën e sotme, në banesën e tij në fshatin Barbullush të Vaut të Dejës. Në lidhje me këtë ngjarje, familjarët e viktimës kanë reaguar duke fajësuar policinë.

Sipas tyre policia e ka shoqëruar ditët e fundit dhe aty e kanë goditur dhe kanë ushtruar dhunë psikologjike, duke e akuzuar me të padrejtë për vjedhjen e banesës së komshiut. Vetëm pak orë pasi ka dalë nga komisariati, 47-vjeçari ka varur veten, si pasojë e gjendjes depresive.

“Është arrestuar të shtunën nga policia dhe e kanë masakruar. Sapo ka ardhur në Barbullush ka vrarë veten, si pasojë e dhunës dhe torturës psikologjike”, shprehet Luigj Jaku, daja i viktimës.

“Është grabitur kjo shtëpia përballë dhe për këtë e kanë akuzuar. I kanë dhënë një copë letër për ta firmosur, ndonëse ai nuk dinte as shkrim e as këndim, ka firmosur çfarë kanë shkruar policët pas qejfit të tyre. Po na bëjnë me zor kriminelë”, thotë Zef kallmi, vëllai i Viktimës.

Viktima, 6 muaj më parë kishte humbur edhe gruan, ndërsa fqinjët e tij tregojnë se nuk ishte njeri problematik, por jetonte duke mbarështuar bagëtitë. Ndërkohë nga policia nuk ka ende ndonjë reagim zyrtar për këtë ngjarje.

Artikulli paraprakSeanca gjyqësore për rastet “Trajektorja” dhe “Tarifa”
Artikulli tjetërAnxhelina me vallëzim të nxehtë me një mashkull rrugëve të Amerikës