Anulohet, festivali i Këngës, Eurovision 2020.

Organizatorët, kanë njoftuar se eventi i madh muzikor është anuluar pas shpërthimit të koronavirusit.

Po ashtu njoftohet se festivali që do të mbahej në Rotterdam më 16 maj, do të mbahet në të njëjtin vend, thjesht 12 muaj më vonë.

Në njoftimim zyrtar të “Eurovision” në Instagram, u sqarua se përgjatë javëve të fundit, janë eksploruar disa opsione që kjo te mos ndodhte, por përhapja e Covid-19 në Europë dhe masat e marra nga qeveria, e kanë bërë të pamunduar që festivali të zhvillohet.

Të gjithë këngëtarët e këtij viti do të ftohen të marrin pjesë sërish, vetëm se është e paqartë nëse do të garojnë me të njëjtat këngë.

Shqipëria do të përfaqësohej nga Arilena Ara me “Shaj,”.

Artikulli paraprakKosovë/ Shkon në 20 numri i të infektuarve me virusin korona
Artikulli tjetërGaniu:Përfundon dezinfektimi edhe në kopshtet për fëmijë