Soccer Football - Champions League Semi Final First Leg - FC Barcelona v Liverpool - Camp Nou, Barcelona, Spain - May 1, 2019 Barcelona's Lionel Messi celebrates scoring their third goal REUTERS/Susana Vera - RC1D3AA30F40

Lionel Mesi i është bashkuar shumë protagonistëve në botën e sportit duke dhuruar para për të luftuar koronavirusin.

Siç raportojnë mediat në Spanjë, pleshti do të dhurojë një milion euro.

Dhurimi i Mesit do të ndahet mes dy qendrave mjekësore, një pjesë për Klinikën Spitalore në Barcelonë, dhe pjesa tjetër për vendlindjen e tij në Rosario.

Po ashtu një milion euro kanë dhuruar Pep Guardiola dhe Robert Levandovski.