Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Siç deklarojnë nga Enti për punë hidrometeorologjik, temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 27 deri më 18 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 27 deri më 35 gradë celsius.

Nga dita e enjte moti do të jetë i qëndrueshëm dhe shumë i nxehtë me temperatura mbi 35 gradë celsius.