VMRO-ja thekson se qeveria e LSDM-së nuk e ka përmirësuar aspak jetën e qytetarëve dhe është fajtori kryesor për gjendjen në shtet.

“Para 2 viteve Maqedonia ishte për 20 vende më lartë në listë. Maqedonia për fat të keq është një nga lideret në botë sipas mosbesimit tek gjyqësori, gjegjësisht nga 140 vende, renditet në vendin e 128”, vlerëson VMRO-ja.Ata në fund shtojnë se LSDM-ja nuk mund të jetë imazhi i Maqedonisë dhe se duhet të largohen.

Partia opozitare vlerëson se 500 mijë qytetarë në Maqedoni jetojnë në varfëri dhe këtë e ka konfirmuar edhe Forumi Ekonomik Botëror, i cili Maqedoninë e renditi në vendin e 84 në listën për konkurrencë ekonomike. /SHENJA/

Artikulli paraprakShkup, padi penale ndaj një personi për shitje të lëndëve narkotike
Artikulli tjetërMbi 40 infermiere në Maqedoni kërkojnë të kthehen në punë