Një preson ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është person është plagosur. Ky është bilanci i një incidenti të armatosur që ka ndodhur para pak oërsh në lagjen Karposh të Shkupit.

Lajmi është konfirmuar edhe nga policia të cilët kanë njoftuar se incidenti ka ndodhur mes dy familjeve që kanë pasur lidhje familjare.

“Personi me iniciale V.SH 55 vjeç pas zënkës që ka pasur me personin S.D 55 vjeç, ka nxjerur armën dhe ka gjuajtur në drejtim të këtij të fundit”, thanë nga MBP.

Ndërkohë nga MPB njoftojnë se nga ky incident ka mbetur i plagosur personi me iniciale F.D. 25 vjeç i cili është transferuar për në qendrën klinike në Shkup.Autori i vrasjes është ndaluar nga policia.