Wolves shkruan historinë, kualifikohet në Evropa Ligë

Ekipi i Serie A Torino është eleminuar nga UEFA Europa League pas një humbjeje ndaj Wolves në play-off.

Në ndeshjen e parë Wolves fitoi 3-2 në Stade Grande Torino, pasi Torino arriti të shënojë një gol të vonë përmes Andrea Belotti por skuadra angleze u kthye në shtëpi me tre gola si mysafir.

Ndeshja në Molineux pa Ujqërit të shënonin të parët përmes Raul Jimenez.
Bellotti e bëri atë 1-1 në pjesën e dytë për të siguruar Il Toro një shpresë për një rikthim, por njerëzit e Walter Mazzarri e lanë veten të ekspozuar dhe pranuan të dytin përmes Leander Dendoncker një minutë më vonë.

Kjo është hera e parë që Ujqërit po luajnë në Europa League dhe kanë filluar sezonin me tre barazime. E para ishte në Leicester e ndjekur nga dy barazime në shtëpi kundër Manchester United dhe Burnley.