Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot do të marrë pjesë në Takimin e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Evropës Juglindore për zgjerimin e BE-së, që mbahet në Budapest të Hungarisë.

Xhaferi do të ketë edhe fjalim para forumit të nderuar.

Artikulli paraprakTimonie: Lajme të mira për perspektivën e BE-së nëse deri në muajin maj përgjigjeni edhe ju edhe ne
Artikulli tjetërSenatorja franceze, Elen Konve-Mure sot dhe nesër në Shkup