Kryeparlamentari Talat Xhaferi sonte në Click Plus tregoi se ka biseduar me kryeministrin Zaev për çështjen se do të shtyhet procesi i regjistrimit.

Xhaferi theksoi se gjatë bisedës kryeministrin e ka udhëzuar në Kushtetutë dhe në Ligj, duke shtuar se nuk ka rëndësi se çfarë thotë ai por çfarë thotë Kushtetuta dhe Ligji.

Artikulli paraprakSelami shpjegohet: Regjistrimi shtyhet, nuk ndërpritet
Artikulli tjetërAvni Rustemi takon karateistin Abdurahim Idrizi