Mesfushori i përfaqësuese së Zvicrës dhe Arsenalit, Granit Xhaka ka shprehur ngushëllimet e tij për familjarët e Fadil Vokrrit pas lajmit për vdekjen e legjendës të futbollit kosovar, transmeton albinfo.ch.

Xhaka është ndër futbollistët e parë që ka reaguar pas vdekjes së Vokrrit duke e quajtur atë si legjendë. “Ngushëllime familjes Vokrri, shpirti yt u prehtë në paqe legjenda jonë” ka shkruar Xhaka në rrjetin social Instagram ku edhe ka postuar dy foto me të ndjerin.

Kryetari i Federatës së Futbollit në Kosovë, Fadil Vokrri vdiq mëngjesin e sotëm pas një sulmi në zemër.

Artikulli paraprakKërcënon policët dhe parkon veturën në hyrje të policisë, arrestohet 29 vjeçari nga Tearca
Artikulli tjetërAksident rrugor në Maqedoni, 26 persona kërkojnë ndihmë mjekësore