Programi për transferime i Liverpoolit këtë verë është përshpejtuar dhe tani ka mundësi që njëri nga shënjestrat e tyre të sigurohet nga klubi brenda 24 orëve.

Derisa shanset e klubit për të nënshkruar me talentin Nabil Fekir para Kampionatit Botëror janë rritur kur presidenti i Lyonit pranoi që lojtari dëshironte vetëm transferimin në Anfield, progres është bërë gjithashtu edhe në marrëveshjen me yllin kosovarin Xherdan Shaqiri të Stoke Cityt, Jurgen Klopp ka identifikuar se klubi është në nevojë për dy përforcime kreative që janë në dispozicion për të funksionuar në pozicione të ndryshme në sulm.

Klauzola prej vetëm 12 milionë euro e Shaqirit te Stoke City e bënë 26 vjeçarin më të arritshëm për finalistin e Ligës së Kampionëve në sezonin 2017/18.Fekir nga ana tjetër pritet t’i kushtoj Liverpoolit më shumë, por mesfushori ka bërë të qartë se nuk dëshiron që e ardhmja e tij të jetë diku tjetër përveç në Merseyside.

Artikulli paraprakFushatë kundër pranimit të shqiptarëve në njësitin “Tigrat”, ja çfarë shkruajnë portalet maqedonase
Artikulli tjetërHumori shqiptar me rrugët! Raporti: Tiranë-Durrës në gjendje të kënaqshme