Franca do të luaj kundër Portugalisë ndeshjen e fundit të grupeve në Euro2020.

L’Equipe raporton se Ousmane Dembele nuk do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje për shkak të lëndimit në gju.

Sulmuesi i Barcelonës u inkuadruar në lojë gjatë pjesës së dytë kundër Hungarisë, por nuk arriti ta përfundonte ndeshjen.

Franca është lider i grupi F dhe me fitore eventuale e siguron vendin e parë dhe kualifikimin në 1/8-ën e finales.

Artikulli paraprakShembull për njerëzimin, Mane hap spitalin në fshatin e tij në Senegal
Artikulli tjetërBESA themeloi fuqishëm nëndegën e Lagjes Migjeni