Kryeministri Zoran Zaev përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar për përgjegjësinë e shumicës së deputetëve që dje votuan ndryshimet në ligjin për Prokurori publike, për procedurë penale dhe për gjykatat

Me ndryshimet siç potencon Zaev, po forcohet kontrolli ndaj policisë.

“Qytetarët janë më të mbrojtur, policia punon në korniza ligjore me kontroll të forcuar. Po e lirojmë “shtetin e robëruar” nga frenat kriminale të së kaluarës”, thotë Zaev.

Ai mes tjerash shkruan se agjenda reformuese u kthye në Kuvend.

Artikulli paraprakHOXHA: MASH-i mbulon borxhet e konvikteve të nxënësve
Artikulli tjetërShilegov: Unë kam më shumë spiunë se Mijallkovi!