Dy kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për momentin janë duke mbajtur fjalim para të pranishmëve ku të ftuar janë përfaqësuesja e lartë e BE Federika Mogherini, eurokomisioneri Johanes Hahn, negociatori i OKB Metju Nimic dhe shumë mysafir të tjerë special, pak para se të nënshkruajnë marrëveshjen e problemit të emrit.

Artikulli paraprakNdiqeni drejtpërdrejt nënshkrimin e marrëveshjes Maqedoni-Greqi (VIDEO)
Artikulli tjetërCipras: Kjo është marrëveshje historike për të dy palët