Siç njoftojnë nga shërbimi qeveritar për shtyp, kryeministri Zoran Zaev të martën më 29 tetor në Romë do të jetë për vizitë në Itali me ftesë të kryeministrit italian, Giuseppe Conte.

Kryeministri Zaev agjendën e tij të 29 nëntorit do ta vazhdojë në Bruksel.

Ai ka marrë ftesë nga përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini dhe bashkërisht me liderët e Ballkanit Perëndimor do takohen në Bruksel.

Artikulli paraprakZhbogar: Anulimi i regjistrimit të popullsisë i logjikshëm, por nuk ka pengesë për miratimin e Ligjit
Artikulli tjetërShtyhet Brexit, Britania nuk “ikën” të enjten