Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i buzëqeshur dhe i shoqëuar nga zv/kryeministri për euro-integrime, Bujar Osmani,ministrja e mbrotjes, Radmilla Shekerinska, shefi i diplomacisë, Nikolla Dimitrov, si dhe ai i punëve të brendshme, Oliver Spasovski kanë bërë një foto selfie. Ata janë në varkë në Prespë ku do të nënshkruhet marrëveshja për emrin e Maqedonisë.

“Guxuam sepse duam suksese, suksese të Maqedonisë. Ne u përcaktuam për ardhmëri. Andaj sot jemi këtu. Le të jetë prespa shteg drejt ardhmërisë tonë evropiane.” komenton Zaev.

 

Artikulli paraprakPolicia: Mos i tërhiqni paratë në këto raste nga bankomati, rrezikoni jetën
Artikulli tjetërZvicra e “shqiptarëve” sfidon sot Brazilin, ja tri ndeshjet që sjellë Botërori