Shumica parlamentare do të kërkon impiçment për presidentin Gjorge Ivanov nëse nuk e nënshkruan marrëveshjen me Greqinë, pasi qytetaret do të japin vendimin dhe referendumi kalon me sukses, deklaroi kryeministri Zoran Zaev dje në një intervistë për mediat vendore.

Qytetarët janë ata që vendosin se a duan ndryshim të emrit, dhe nëse në referendum pranohet marrëveshja, askush nuk ka të drejtë të pengojë vendimin e tyre, tha Zaev.

Artikulli paraprakSHBA e Rusia pjesë e dialogut Kosovë-Serbi, Gjermania do përfaqësues special!
Artikulli tjetërA do e “pushtojnë” 600 mijë emigrantë Shqipërinë? Flet ish kreu i SHISH