Ka nisur rankimi i futbollistëve për çmimin më të rëndësishëm individual ‘Topi i Artë’.

Kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e ceremonisë së ‘France Football’, ku do të jepet ‘Topi i Artë’.

Çmimi më i vlefshëm individual do të jepet sonte në një ceremoni të organizuar nga mediumi prestigjioz francez me fiillim nga ora 20:30.

Në garë të ngushtë për këtë çmim janë futbollisti i Barcelonës Lionel Messi dhe ai i Liverpoolit Virgil van Dijk.

Kurse, për ‘Topin e Artë’ janë të nominuar 30 futbollistë, listë e cila u bë e ditur para një muaji.