Janë zbuluar disa “minera” që gërryejnë për Bitcoin në lagjen Dizhon të Shkupit, ndërsa kablloja elektrike ka qenë direkt e lidhur në shtyllë në mënyrë ilegale.

“Gërmuesi i bitkoinit ka qenë i lidhur me kabllo direkt në shtyllë dhe në mënyrë ilegale. Në këtë mënyrë ka shfrytëzuar sasi të paregjistruar të energjisë elektrike” thonë nga EVN Maqedoni.

Artikulli paraprakAhmeti priti në takim koordinatoren e Përhershme të OKB-së në vend Duxhak
Artikulli tjetërLëkundet Greqia, dy tërmete 4,5 Rihter brenda një minute