Diego Maradona kishte lidhje me gruan e tashme të Mauro Icardit, Wanda Nara.

Me atë rast, bashkëshortja e tanishme e Mauro Icardit u përpoq të mohonte marrëdhënien e supozuar me legjendën e futbollit argjentinas. Megjithatë, atëherë u zbulua një video, ku mund të shihej Wanda, e cila mbante një bokser të zi, që ishte në të vërtetë një veshje intime e Maradonës.

E pra, këtë fundjavë, në një nga programet televizive më të njohura në Argjentina, “La noche de Mirtha”, shoferi zbuloi pa filtër si “dëshmitar veshi” atë që është quajtur si “nata e seksit të egër mes Maradonës dhe Wanda”.

Mirtha Legrand kujton një takim që pati me Wanda: “Unë isha ulur për drekë në Mar del Plata, në hotelin “Costa Galana”, dhe ajo ishte duke marrë ajër të pastër. Wanda m’u afrua dhe më pyeti: Pse nuk më ftoni në shfaqjen tuaj? Unë iu përgjigja: A je ti, ajo që ishe Maradonën? Ju nuk më keni lejuar të fle natën e kaluar…”Para habisë së mysafirëve të tij, shoferi dha detaje se çfarë ndodhi:

“Isha në suitën presidenciale, pranë tyre, por nuk mund të flija nga zhurma. Ata u mobilizuan, nuk e di se çfarë po bënin…” Dëshmia e Mirtha Legrand konfirmon patjetër këtë skandal seksual të kryer nga Wanda dhe Maradona, që prodhuan aq shumë versione gjatë viteve.