John Maguire ka thënë se incidenti në mes të Conor McGregorit dhe Khabib Nurmagomedovit, ishte i planifikuar.

Ylli i MMA-së ka thënë se ajo ishte planifikuar, në mënyrë që ri-përballja të ketë sa më shumë përfitime.

“Mos u shqetësoni njerëz, gjithçka do të harrohet pas disa javësh dhe pastaj do të bëhet një organizim shumë më i madh për rimeç”, ka thënë Maguire.

McGregori i ka kërkuar Khabibit një ri-takim, andaj me gjasë pritet që të mbahet sërish, e që përfitime do të rriteshin më shumë.

Artikulli paraprakMickoski me propozim të ri: Zaev të heq dorë nga Marrëveshja, pastaj zgjedhje dhe prokurori të re speciale
Artikulli tjetërAvokati i Popullit do ta tërheq propozimin për ndalimin e filmit “Tallja me Krishtin”