Manchester United tani është duke punuar që ta gjej zëvendësuesin e Jose Mourinhos.

Manchester United e shkarkoi sot (e martë) Jose Mourinhon, pas formës së dobët që po kalon skuadra.

‘Djajtë e Kuq’ vendosën që ta shkarkojnë trajneri portugez, pas vetëm 17 ndeshjes në Premierligë.

Manchester United është duke e kërkuar një trajner të ri, ndërsa në listë janë, Michael Carrick që ishte zëvendësues i Mourinhos, Antonio Conte, Zinedine Zidane dhe Mauricio Pochettino.

Drejtimin e skuadrës angleze mund ta merr Zinedine Zidane, që ka bërë me dije se ai është i gatshëm të rikthehet në zejen e trajnerit.