Zv/ministri i ri për punë të jashtme Andrej Zhernovski ka marrë detyrën në MPJ.
Ai ka publikuar dy fotografi në profilin e tij në Facebook, ku shihet se “mirëseardhje” i ka dëshiruar ministri Nikolla Dimitrov.

“Është nder të jesh në ekipin e ministrisë me rejting më të madh tek qytetarët”, ka shkruar Zhernovski.

Artikulli paraprakPribe: Raporti për Maqedoninë tregon progres të dukshëm, por duhet ende punë
Artikulli tjetërDeskoska: Zbatim efikas të ligjeve dhe luftë kundër korrupsionit