Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, shfaqet në profilin e tij në rrjetin social Facebook me një stil krejt ndryshe, duke pozuar me krahët e kryqëzuar në një fotografi bardh e zi. Ziadin Sela me këtë paraqitje duket si agjenti sekret anglez i MI6, James Bond 007.

Ky stil ndoshta është për të frikësuar kundërshtarët politik, por në rrjetet sociale kanë nisur edhe të tallen duke theksuar se Sela do të del në zgjedhje me pistoleta me ujë e jo me pistoleta reale.

Ndryshe, zgjedhjet lokale do të mbahen në tetor, dhe ASH-ja e Selës pritet të koalicionojë me VMRO-DPMNE-në e Mickoskit./TetovaSot

 

Artikulli paraprakDiplomati i Maqedonisë i dëbuar nga Federata Ruse është shqiptar
Artikulli tjetërWatchOut! Tetovo Film Festival