Zinedine Zidane ka mbajtur një konferencë shtypi dhe ka folur për çështjet më të rëndësishme për Realin për momentin.
Francezi foli për gjendjen e Bale-s, Navas-it si edhe për transferimin e mundshëm të Neymarit në kryeqytetin spanjoll.

“Ai luajti një lojë të mirë. Në nivelin mbrojtës, ai gjithashtu bëri një punë të mirë. Gareth-i dhe pjesa tjetër duhet të vazhdojmë në këtë rresht. Të gjithë do të jenë të rëndësishëm. Ajo që ka ndryshuar në situatën e tij është që lojtari, do të qëndrojë është e vërtetë që ka shumë gjëra rreth kësaj. Por gjëja më e rëndësishme është që ai do të qëndrojë dhe ne do ta kemi atë. Ai është një lojtar i rëndësishëm dhe ai duhet të vazhdojë ta demonstrojë atë “, shprehet Zidane për Bale-n.

I pyetur për çështjen e Neymar-it, Zidane tha se ajo që më shqetëson më së shumti është vetëm ndeshja e nesërme.
Sa i përket situatës së Keylor Navas-it, Zidane u përgjigj: ” Nuk mund ta imagjinoj ekipin pa Keylor Navas-in, nuk e mendoj largimin e tij. Ai gjithmonë ka qenë një lojtar i rëndësishëm për ne. Keylor-i nuk më ka thënë që dëshiron të largohet. Ai është i lumtur këtu dhe dëshiron të tregojë se mund të luajë këtu. Ai është një profesionist dhe unë do të kem atë”.