Nesër mbrëma zhvillohet El Clasico e parë për këtë sezon të La Ligas.

Barcelona dhe Real Madrid do të takohen në ndeshjen e mbetur të javës së 10-të të ligës spanjolle.

Zinedine Zidane ka publikuar listën e 19 futbollistëve që do të udhëtojnë në Barcelonë për këtë sfidë.