Zinedine Zidane e ka arsyetuar humbjen e parë të pësuar te Real Madrid nga Valencia si mungesë motivimi nga lojtarët.

Real Madrid janë mposhtur 2:1 të mërkurën mbrëma në ‘Mestalla’ nga Valencia, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 30-të.

‘Los Blancos’ me këtë humbje numërojnë 57 pikë, dhe duke mbetur 13 pikë larg liderëve të Barcelonës.

“Do të përpiqemi të përpiqemi të përfundojmë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme”, ka deklaruar Zidane pas ndeshjes.

“Ne do të shpenzojmë disa muaj në të cilët do të flasim për tema të ndryshme”.

“Është e vërtetë, se ndoshta në këto lojëra na mungon motivimi”