Një zjarr ka shpërthyer në Bonn të Gjermanisë, gjatë një hekurudhe në Siegburg, pranë qytetit të Bonn-it, ditën e djeshme, më 7 gusht 2018.

Zjarri ka shkaktuar 40 të plagosur, 6 nga të cilët ndodhen në gjendje të rëndë.

Lajmi bëhet i ditur nga policia.

Janë 10 ndërtesa të shkatërruara nga flakët dhe sipas autoriteteve lokale, zjarri është shkaktuar nga shkëndijat e një treni që udhëtonte, të cilët kanë ndezur parin anash rrugës, duke qenë se ka qenë i thatë të rësisht.

Gjithsesi këto janë përfundimet paraprake të nxjerra nga hekurudhat gjermane.

Artikulli paraprak“Fuqia Latine” e Barcelonës: Messi, Luis Suárez, Arturo Vidal, Coutinho, Malcom…
Artikulli tjetërGruaja e Assad diagnostifikohet me kancer