Të paktën 20 fëmijë humbën jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu një shkollë në kryeqytetin Niamey të Nigerit.

Zjarri nisi në orët e pasdites kur në klasa kishte ende shumë nxënës, një pjesë e të cilëve mbetën të bllokuar për shkak të flakëve.

Sipas një zyrtari të arsimit, flakët përfshinë dhe derën e shkollës duke e bërë të pamundur që nxënësit të dilnin prej atje.

Shkolla pothuajse u shkatërrua dhe autoritetet kanë nisur një hetim për të nxjerrë shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë.

Artikulli paraprakOBSH: Situata epidemiologjike e Ballkanit Perëndimor është shumë serioze
Artikulli tjetërStudimi i shërbimeve celulare në Shqipëri, One kompania më e mirë