Zllatan Ibrahimovic mund të tërhiqet nga futbolli në fund të sezonit.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, gjiganti suedez po mendon seriozisht pensionimin, pas situatës së krijuar te skuadra kuqezi.

Një rol të rëndësishëm në këtë vendim të Ibrës, pritet të luajë edhe pandemia e Koronavirusit që ka pezulluar thuajse gjithë botën e futbollit.

Kujtojmë që 39 vjeçari nënshkroi në janar kontratë 6 mujore me Milanin, me opsion rinaovimi në sezonin e ardhshëm, por aventura e Zlatanit me shumë gjasa do të përfundojë këtu.

Në njërën nga pikat e kontratës ishte specifikuar që nëse Milani arrin zonën e Champions League ai do të pranonte edhe një kontratë tjetër 1 vejçare por Milani duket të jetë larg kësaj zone dhe edhe kojo mund të jetë një aryse shtesë.