Sapo është konfirmuar që Federata Daneze e Futbollit ka bërë të ditur që Erikseni e ka lëshuar spitalin pas një operacioni të suksesshëm.

Lojtari pati një kollaps në ndeshjen kundër Finlandës ku ishte në luftë me jetën.

Ky është një lajm shumë i pritur dhe shumë pozitiv, ku të gjithë dëshirojmë ta shohim prapë lojtarin në fushat e blerta.

Artikulli paraprakMediat bullgare: Zaev ka propozuar pesë propozime për zgjidhjen e mosmarrëveshjes me Bullgarinë
Artikulli tjetërKurc: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë në rrugën e eurointegrimeve