Real Madridi e ka kompletuar transferimin e sulmuesit të Eintracht Frankfurt, Luka Joviq.

21 vjeçari nga Serbia kaloi tek gjiganti spanjoll për një shumë prej 70 milionë eurosh.

“Real Madrid dhe Eintracht Frankfurt janë pajtuar në transferimin e lojtarit Luka Joviq, ku pritet edhe ekzaminimi mjekësor”, kanë bërë të ditur Mbretërit në një deklaratë zyrtare.

“Lojtari do të jetë i lidhur me klubin përgjatë gjashtë sezoneve të ardhshëm, deri më 30 qershor, 2025”.