Aventura e mesfushorit Mesut Ozil te Arsenali ka përfunduar dhe lojtari i është bashkuar Fenerbahce.

Pas tetë viteve të klubi londinez, gjermani tani ka nisur sfidën e re te gjiganti turk.

Ishte vetë Ozil që konfirmoi këtë transferim duke postuar foton e Fenerbahces në Twitter.

Kurse, kontratën afatgjatë Ozil do e nënshkruajë nesër dhe gjithçka do bëhet zyrtare edhe nga klubi.