Përmes një njoftimi skuadra e Liverpoolit ka falënderuar lojtarët për të gjithë kontributin e dhënë gjatë këtyre viteve tek ‘The Reds’.
Daniel Sturridge dhe Alberto Moreno po largohen nga klubi i Liverpooli këtë verë – pasi nuk po kanë vend të mjaftushëm në formacionin startues të Kloppit.

Përmes një njoftimi skuadra e Liverpoolit ka falënderuar lojtarët për të gjithë kontributin e dhënë gjatë këtyre viteve tek ‘The Reds’.

Sturridge është pjesë e Liverpool që nga viti 2013, dhe në 116 paraqitje ka shënuar 50 gola – ndërkaq Moreno ishte transferuar në vitin 2014 nga Sevilla – ku ka arritur të regjistrojë 90 paraqitje.